VALİDE SULTAN GEMİSİ’NDE SANAT TARİHİ DERSLERİ DEVAM EDİYOR

Valide Sultan Gemisi’nde her Perşembe öğrencilere yönelik düzenlenen tarih derslerinin konuğu Üsküdar Özel Eğitim Meslek Okulu ve Makedonya Tetova Üniversitesi oldu.

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın selamlama konuşmasında öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ”Valide Sultan Gemimize hoş geldiniz. Bu güzel Valide Sultan Gemimiz bugün çok özel misafirlerimizi ağırlıyor. Bu gemi ile her Perşembe sabahı bir lisenin öğrencileri ile tarihe yolculuk adı altında güzel bir Boğaz turu gerçekleştiriyor. İstanbul’un en güzel turunu, kültür seyahatini birlikte gerçekleştiriyoruz. Bilmenizi isterim ki, dünyanın en güzel şehri İstanbul ve İstanbul’un en güzel yeri de bu güzel boğazımızdır. Rehberimiz eşliğinde tarihi eserlerimizi, kültürel mekânlarımızı inceleyeceğiz. 20 aydır hizmette ve 600 bin vatandaşımız bu gemi ile tura katıldı. Tamamen ücretsiz, kimseden tek bir kuruş ücret talep etmiyoruz. ” diyerek ders zilini çaldı.

Çay, simit ve kaşar peyniri ikramıyla kahvaltı eşliğinde başlayan derste verilen teneffüste Başkan Hilmi Türkmen’in öğrencilerle toplu fotoğraf çektirmesinden sonra devam eden ders yine Üsküdar’da son buldu.