KUDÜS HALK KOŞUSUNA ÇENGELKÖY’DE START VERİLDİ

ÖNCÜ Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Üsküdar Belediyesi ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen Kudüs Halk Koşusu, “Bayrak Senin Elinde” teması ile gerçekleşti.

Koşu, saat 10.30’da Çengelköy’deki 15 Temmuz Şehitler Çeşmesi’nden başlayarak, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda sona erdi.

Halk koşusuna Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Genel Başkanı Mustafa Canbey, Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa Canbey, Filistinli Muhammed et-Tavil ve birçok vatandaş katıldı.

Koşu programında konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bize her şey bugün Kudüs’ü hatırlatıyor. Bugün Kudüs’ü dünya gündemine taşımak, hassasiyetimizi sözcüklerimizle değil eylemlerimizle bütün dünyaya haykırmak için bir aradayız,” dedi.

15 Temmuz Şehitler Anıtı önünde son bulan yarışmada dereceye girenlere kupa, 10 bin katılımcıya da Kudüs Koşusu Hatıra Madalyası takdim edildi. Hatıra madalyalarının arkasındaki numaralara göre yapılan çekilişle, 10 kişiye Kudüs ziyareti hediye edildi.

Koşunun sonunda vatandaşlar, 15 Temmuz Şehitler Makamı’nı ziyaret ederek, duada bulundu.