İSTİKLAL MARŞI’NI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI FİNALİ ÜSKÜDAR’DA GERÇEKLEŞTİ

Üsküdar Belediyesi tarafından Üsküdar genelindeki ortaokullar arasında düzenlenen “İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması” finali 12 Mart Pazartesi günü gerçekleşti.

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, okul müdürleri ve 15 Temmuz şehitlerimizin kıymetli aileleri katıldı.

İstiklal Marşı’nın 97. yıl dönümü vesilesiyle gerçekleşen programda konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Çok anlamlı bir gün de ve çok anlamlı bir programda bir aradayız. İstiklal şairimizin, adeta ülkemizin, milletimizin o şiirin yazıldığı günlerdeki gibi bütün ruh halini yansıtan muazzam şiirinin kabulünün sene-i devriyesi. Bugün bu yarışmaya katılan tüm çocuklarımız bizim gönlümüzde 1’inci. Onları canı gönülden kutluyorum. Bu aziz millet ölümden korkmayan bir millet. Yeri geldiğinde en değerli varlığı olan canını, kanını seve seve vermesini bilen bir millet,“ diye konuştu.

Programın devamında Bilgi Evleri ve Çocuk Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerin oluşturduğu mini koro programa gelenlere keyifli anlar yaşattı.

Yarışmada 1’inci olan Şehit Aykaç Kız Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’ndan Zeynep Kaymaz olurken 2’nci Selimiye Ortaokulu’ndan Gökdeniz Kurt, 3’üncü ise Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’ndan Nehir Balcı oldu.