FUN RUN SERİES’İN İLK ETABI ÜSKÜDAR’DA KOŞULDU

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından bu yıl 2.si  organize edilen ve İstanbul’un farklı ilçelerinde düzenlenecek olan “Fun Run Series/İstanbul’u Koşuyorum” başladı. İstanbul genelinde 4 etaptan oluşan koşunun ilk etabı Üsküdar Belediyesi ev sahipliği ile Üsküdar sahilde gerçekleştirildi.

Koşuya Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Bayraktar ve çok sayıda Üsküdarlı katıldı.

Üsküdarlılarla birlikte koşu için hazır bulunan Başkan Hilmi Türkmen ve Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ısınma hareketlerinin ardından ilk etap koşusunu tamamladılar.

Koşunun startını veren Başkan Türkmen, “Bu yıl ikincisi düzenlenen Fun Run Series’in yine ilk etabına Üsküdar olarak ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu koşular gelenek hâline gelecek ve devam edecek. Herkese iyi koşular diliyorum, yolunuz açık olsun.” ifadelerini kullandı.

Birinci Üsküdar Belediyesi’nden

Üsküdar sahil Kızkulesi’nden başlayan ve 7 km süren yarışta kıyasıya yarışan katılımcılar renkli görüntülere sahne oldu. Yarışın sonunda dereceye giren üç erkek, üç bayan yarışmacıya ödüllerini Başkan Türkmen, Kaymakam Güler ve Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Bayraktar teslim etti.

Yarışta bayanlardan birinci olan isim Üsküdar Belediyesi Spor Kulubü sporcusu Damla Çelik oldu.

Dereceye giren yarışmacılara Spor AŞ tarafından kupa ve hediye çeki takdim edilirken Üsküdar Belediyesi tarafından tablet hediye edildi.