4. ULUSLARARASI TÜRKİYE ARAPÇA KİTAP VE KÜLTÜR FUARI ÜSKÜDAR’DA BAŞLADI

Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ‘’4. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri’’, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde başladı.  T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi öncülüğünde, Hâlidî Maarif İlim ve Kültür Derneği ve Hâşimî Yayınevi ortaklığıyla düzenlenen etkinlik, bu yıl “Medeniyet Hafızamız Kütüphaneler” temasıyla gerçekleşecek.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, gerçekleşen açılışta yaptığı konuşmada ‘’Üsküdar bir kültür, bir tarih şehri, medeniyetin beşiği aynı zamanda sempozyumlar şehri. Biz kısaca ‘Kitap Şehir Üsküdar’ diyoruz. Çok anlamlı ve önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak bu güzel şehrimiz 3 Mart’a kadar 50’den fazla yayınevi ve 100’den fazla yazar, akademisyen ve ilim adamını ağırlayacak. Bunun gelenek haline gelmesinden dolayı mutluyuz’’ diye konuştu.

Programa Başkan Türkmen’in yanı sıra Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ve Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ’de katılım sağladı.

Suriye, Suudi Arabistan, Irak, Lübnan, Ürdün, Mısır, Cezayir, Tunus, Fas, Sudan, Katar, Kuveyt olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden katılımın da gerçekleşeceği ‘’4. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri;’’ çeşitli seminer, konferans ve etkinliklere ev sahipliği yapacak. ’4. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri, Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde 3 Mart’a kadar ziyaret edilebilir.